Powiat w rękach PSL i PiS

28 grudnia, 2010
Gratulacje od koalicji PSL i PiS dla przewodniczącego Rady Powiatu Słupeckiego Tadeusza Krotoszyńskiego
Gratulacje od koalicji PSL i PiS dla przewodniczącego Rady Powiatu Słupeckiego Tadeusza Krotoszyńskiego

I sesja Powiatu Słupeckiego kadencji 2010-2014
Trzecia próba wyboru przewodniczącego Rady Powiatu Słupeckiego odbyła się już bez niespodzianek (14.12.), przynosząc ze sobą długo oczekiwane rezultaty. Na tę funkcje powołano radnego Tadeusza Krotoszyńskiego, desygnowanego przez nowo powstałą koalicję PSL i PiS. W głosowaniu tajnym poparło go 11 radnych.

Zaproponowany przez radnego Dropińskiego radny Zygmunt Zieliński otrzymał 5 głosów. Decyzję radnych przyjęto gromkimi brawami. Na ręce Tadeusza Krotoszyńskiego koalicjanci i kontrkandydat złożyli gratulacje.

„W głębi duszy nie czuję się przegranym, jak niektórzy mnie postrzegają – powiedział radny Zygmunt Zieliński, pełniący funkcję przewodniczącego Rady Powiatu przez 8 lat. – Życzę, aby był pan przewodniczącym wszystkich radnych, tak jak ja to czyniłem.”

W krótkiej przemowie Tadeusz Krotoszyński podziękował za zaufanie. Zapewniał, że powierzoną funkcję będzie sprawował z największą starannością, z kontynuacją idei swego poprzednika – równego traktowania koalicji jak i opozycji. Gremium podjęło uchwałę o wygaśnięciu mandatu radnego Michała Pyrzyka. Startował on jednocześnie na burmistrza Słupcy i radnego powiatu, uzyskując poparcie wyborców dla obu funkcji. Z racji rezygnacji z mandatu radnego na rzecz rządzenia miastem, zaistniała taka potrzeba. Jego miejsce w Radzie Powiatu Słupeckiego zajmie kolejny z listy PSL Szymon Grzywiński.

•••

Trwający impas został zażegnany. Radni będą musieli ostro wziąć się do pracy, by nadrobić stracony czas. W bieżące funkcjonowanie struktur powiatu zaczął wkradać się chaos. Zakończyła się też najdłuższa w dotychczasowej lokalnej historii samorządowej, trwająca z przerwami przez dwa tygodnie, I sesja Rady Powiatu Słupeckiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *