Propagandyści z PO

15 grudnia, 2009

Włodzimierz KotarbaW ubiegłym tygodniu obchodziliśmy Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Oglądałem w różnych stacjach telewizyjnych pełne troski wypowiedzi posłów Platformy Obywatelskiej dotyczące tej grupy. Najważniejszą kwestią była zmiana prawa, umożliwiająca tym ludziom głosowanie w wyborach powszechnych poprzez pełnomocników lub przez internet.

Zdziwiłem się, jak mało uwagi poświęcono sprawie łamania barier architektonicznych (podjazdy, windy). Według mnie należy stworzyć warunki, a duża część niepełnosprawnych stawi się przy urnach. Miałem też wrażenie, że PO mówi: My wam damy możliwość udziału w wyborach, a wy głosujcie (najlepiej na NAS!). Spójrzmy zatem na własne podwórko. Sztandarowym przykładem niedostępności dla osób niepełnosprawnych i starszych w naszym mieście jest sam budynek magistratu.

Pozwolę sobie w tym miejscu przytoczyć część wypowiedzi pewnej osoby, którą spotkałem przed schodami Urzędu Miasta. „Niech pan powie, jak do cholery tam do góry mam wjechać? Tak się wkurzyłem, że z nerwów muszę szybko przejechać na drugą stronę ulicy i skorzystać z małej budki. Tam jest znaczek z wózkiem inwalidzkim i chyba jest to miejsce, w którym możemy załatwiać swoje sprawy”.

Nie będę przytaczał epitetów, ponieważ nie nadają się do druku. Stwierdził również, że chciałby wziąć udział w sesji rady miasta, ale cóż, jest jak jest. Kilka miesięcy temu, byłem świadkiem „stawiania” przy UM toalety miejskiej. Spotkałem tam wiceburmistrza T. Garsztkę (PO), który – tak mi się wydawało – nadzorował tę „inwestycję”. Wyraziłem wtedy moją opinię w kwestii dostępności do obiektów publicznych osób niepełnosprawnych i starszych. WC dostępne, a UM jak twierdza, nie do zdobycia.

Kończąc wypada mi więc zaapelować do PO, która tak bardzo zatroskana jest losem osób niepełnosprawnych oraz starszych. Proszę odkurzyć projekt przebudowy budynku UM z poprzedniej kadencji i do dzieła. Więcej na temat tego projektu oraz na jakim był etapie powinien wiedzieć były burmistrz M. Banaszak oraz były przewodniczący RM pan Tomasz Garsztka. Pamiętajmy – wszyscy kiedyś będziemy starzy. Wyborca Włodzimierz Kotarba PS. Poprzednio pisałem o możliwości połączenia Miasta i Gminy w jeden „organizm”.

Chciałbym, żeby przedstawiciele miejsko-gminnych struktur PO wypowiedzieli się w tej sprawie. Czy są „ZA” czy „PRZECIW”. Wiem doskonale, że dyskusje w tym temacie trwają nie od dziś. Teraz jest ku temu bardzo dobra okazja, bo jak głoszą media – „Platforma Obywatelska rusza na wieś”.

Proszę o kontakt pod adresem mailowym wlokot(at)wp.pl

  1. Co się stało, że Pana Włodzimierza zabrakło w dzisiejszym numerze słupeckiej? Czyżby już koniec z przygodą z felietonami?

  2. myślę że nie koniec, Pan Włodzimierz pewnie miał mnóstwo innych zajęć, a w tym tygodniu nadrobi brak jego felietonu. Mam taką nadzieję, przynajmniej felieton nie jest polityczny tylko krytyczny! a krytykować jest zdrowo, jeśli ktoś ma coś do powiedzenia, dokładnie jak pan wyżej wymieniony
    pozdrawiam:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *