Słupczanin potrącił dwie nastolatki

19 października, 2009

1 października był dniem pechowym dla dwóch nastolatek wracających ze szkoły. Około godziny 12:20 na przejściu dla pieszych na ulicy Powstańców Wielkopolski w Witkowie mieszkaniec Słupcy, kierujący samochodem osobowym potrącił dwie młode dziewczyny. Był to wynik nieostrożności kierowcy, i braku jego wyobraźni.

Przejście dla pieszych na ulicy Powstańców Wielkopolski znajduje się nieopodal biblioteki publicznej. W godzinach około-południowych trzeba się liczyć z tym, że po ulicach chodzi wielu uczniów zmierzających do szkoły, do domu, lub spacerujących podczas przerwy. Niestety słupczanin – Roman J. nie zauważył, że na przejście dla pieszych wchodzą dwie młode dziewczyny. Zaczął hamować zbyt późno, w wyniku czego doszło do potrącenia nastolatek. Na szczęście siła uderzenia nie była zbyt wielka, przez co dziewczyny doznały jedynie ogólnych potłuczeń ciała, bez większych uszkodzeń. Piesze, z lekkimi obrażeniami ciała zostały przewiezione do Szpitala Powiatowego w Gnieźnie.

Po przeprowadzonych badaniach lekarze postanowili wypuścić poszkodowane do domu. Na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze policji z wydziału ruchu drogowego. 59-letni słupczanin, kierowca samochodu marki Renault Kangoo był trzeźwy. Jak dodała nam oficer prasowy gnieźnieńskiej policji Anna Osińska: Do sądu rejonowego trafił wniosek o ukaranie za spowodowanie tej kolizji. Ponieważ dziewczyny są niepełnoletnie nie chcemy ujawniać ich imion i inicjału nazwisk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *