Słupczanka Prorektorem

Dr Joanna Chojnacka–Gärtner
28 grudnia, 2011
Dr Joanna Chojnacka–Gärtner (z prawej)
Dr Joanna Chojnacka–Gärtner (z prawej)

Dr Joanna Chojnacka–Gärtner, pełniąca dotychczas funkcję Dyrektora Instytutu Neofilologii, Pełnomocnika Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie ds. Promocji oraz Rzecznika Prasowego uczelni, 20 grudnia, wybrana została na stanowisko Prorektora. Konferencja prasowa z udziałem nowej Pani Prorektor odbyła się 22 grudnia w Sali Rzemiosła Cechu Rzemiosł Różnych w Słupcy.

Joanna Chojnacka–Gärtner – Słupczanka, jest absolwentką słupeckich szkół: Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcącego, a następnie ukończyła filologię germańską na UAM w Poznaniu i marketing w Szkole Bankowej

Z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową jestem związana od samego jej początku. W 1998 roku zaczęłam pracować w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych, to był ten czas przekształceń, gdzie Kolegium zostało wchłonięte przez PWSZ, a pracownicy Kolegium automatycznie przeszli do pracy w szkole wyższej – jest to moje pierwsze i jedyne miejsce pracy. Do tej pory pełniłam funkcję Dyrektora Instytutu Neofilologii, Pełnomocnika Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie ds. Promocji oraz Rzecznika Prasowego uczelni. Cieszę się ogromnie z awansu, z faktu, iż mój program dot. rozwoju uczelni został doceniony o oceniony wysoko.

Podczas konferencji list gratulacyjny, w imieniu burmistrza Michała Pyrzyka, przekazała Arleta Kolska-Hypka – kierownik miejskiego Referatu Oświaty, Kultury Fizycznej, Sportu, Turystyki i Promocji. Dr Joanna Chojnacka–Gärtner w swoim programie zawarła szereg celów nadrzędnych w rozwoju uczelni, działania promocyjne i współpracę z zagranicą, m.in. dążenie do tego, by PWSZ stała się czołową uczelnią we wschodniej Wielkopolsce, w pełni zintegrowanym ośrodkiem edukacyjny i kulturalnym, dążenie do uruchomienia studiów II stopnia, podtrzymywanie współpracy z podmiotami zagranicznymi, w sferze wymiany studentów, pracowników dydaktycznych i administracyjnych.

Z upoważnienia dr Chojnackiej–Gärtner informujemy, iż dnia 5 czerwca 2012r. nowa aula uczelni otrzyma imię Jana A.P. Kaczmarka, a rok 2012 zostanie ogłoszony w Koninie rokiem Jego imienia. Uczelnia otrzymała potwierdzenie, iż na główne uroczystości do Konina przyjedzie wspominamy muzyk – najbardziej współcześnie ceniony kompozytor muzyki filmowej.

Serdecznie gratulujemy dr Joannie Chojnackiej–Gärtner, życzymy wielu sukcesów w pracy zawodowej i oczywiście szczęścia i pomyślności w życiu osobistym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *