Śmierć w płomieniach

7 listopada, 2013

Śmierć w płomieniachW czwartkowe popołudnie, 31 października, w bloku przy al. Tysiąclecia 5A, z nieustalonych dotąd przyczyn, doszło do pożaru mieszkania, w wyniku którego poważnych obrażeń – poparzeń, doznała mieszkająca tam 74-letnia kobieta, którą przetransportowano śmigłowcem do szpitala w Poznaniu.

Jak poinformowali rzecznicy prasowi policji i straży pożarnej w Słupcy – 31 października w Słupcy, ok. 16.40 doszło do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym. W chwili przybycia zastępów strażackich na miejsce, drzwi do mieszkania były zamknięte. Strażacy po zabezpieczeniu miejsca działań, wyważyli drzwi do mieszkania i pracując w aparatach powietrznych, podając strumienie wody na źródła ognia, ugasili pożar. Dokonano przeszukania pomieszczeń znajdując w pokoju jedną osobę. Wyewakuowano ją na zewnątrz i przekazano Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

W trakcie udzielania pomocy osobie poszkodowanej lekarz zadecydował o konieczności zadysponowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Strażacy oznakowali oraz oświetlili miejsce lądowania w Piotrowicach. W działaniach brały udział zastępy strażackie z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP ze Słupcy oraz Ochotniczych Straży Pożarnych ze Słupcy i Strzałkowa.

Więcej we wtorkowym (5.11) wydaniu „Gazety Słupeckiej”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *