Smutna majówka

4 maja, 2010
Tak wyglądał słupecki amfiteatr podczas majówki 2 maja...
Tak wyglądał słupecki amfiteatr podczas majówki 2 maja...
...a tak wrzesiński rynek podczas koncertu zespołu KULT
...a tak wrzesiński rynek podczas koncertu zespołu KULT

Po raz kolejny musimy wspomnieć o atrakcjach jakie dla mieszkańców Słupcy i okolic przygotowały władze i podległe im instytucje.

We Wrześni gwiazdy i kilkadziesiąt tysięcy ludzi, a w Słupcy majówka podobna do tych jakie odbywały się na tym terenie 20 i 30 lat temu.

Na zdjęciach widać do jakich „tłumów” trafiła ta oferta.

„Dobrze, że w Słupcy mamy chór Kanon i orkiestrę dętą, bo inaczej sami musielibyśmy sobie zagrać i zaśpiewać do tańca” – mówią słupczanie zdegustowani ofertą na długi weekend.

We Wrześni gwiazdy
Niemal wszystkie miasta powiatowe szykują na długi weekend szereg atrakcji. Prym w tym wiedzie sąsiednia Września, gdzie na rynku wystąpili wielkie gwiazdy. W piątek zaśpiewała pierwsza dama polskiej piosenki – Maryla Rodowicz, w sobotę zaprezentował się KULT z liderem Kazikiem Staszewski a w niedzielę Raz, Dwa, Trzy. Wreszcie 3 maja na rynku największe przeboje Modern Talking wykonał Thomas Anders.

a w Słupcy…
Bardzo ubogo w porównaniu z wrzesińskimi wydarzeniami prezentował się program słupeckich uroczystości.
1 maja 0 17.00 MDK – koncert „Radość tańca” (gość specjalny – zespół Cepelia z Poznania). 2 maja – Majówka w słupeckim amfiteatrze. 3 maja – koncert Martyny Jakubowicz.

 1. a ja byłem na bardzo fajnym rajdzie rowerowym w Strzałkowie było sporo ludzi ze Słupcy były tłumy było super Brawo Strzałkowo

 2. Pięknie…
  Byłem we Wrześni i taka organizacja jak na Kulcie była to tylko pozazdrościć. Jak ktoś szedł z piwem od razu ochorna podchodziła, grzecznie prosili o przejście do strefy z piwem i tam dalszą degustacje. Jakiś pan za bardzo „pobalował” i zasnął, Policja zjawiła się za kilka minut i pana poprosili o zmiane miejscówki na nocleg.
  A w Słupcy-ochrona się z każdym zna, więc jak jakaś „granda” jest to oni są zbyt zajęci bajerowaniem gimnazjalistek niż zapewnieniem bezpieczeństwa. A o słynnym Malinie i jego kolegach śpiących po ławkach to już nie będe wspominał.
  Czasem więc lepiej wydać trochę na paliwo i pojechać do kulturalnej Wrześni niż w lokalnej „spelunie” zwanej amfiteatrem się „bawić”.

 3. tak jak w ankiecie po prawej KULTURALNA KLAPA.
  Naszych w Slupcy to tylko stac na zaproszenie jakiegoś kiczowatego zespołu disco polo

 4. My pojechaliśmy do Wrześni na koncert Raz,Dwa,Trzy. Było rewelacyjne nagłośnienie, wielka scena i telebimy. Nigdy czegoś takiego nie doczekamy w naszej powiatowej wiosce. Tu rządzi disco polo!!! Na wieki

 5. Września- jakoś tak od lat daje nam po nosie, a tym razem to juz poważny kop…majówka we Wrześni to wspaniała kulturalna impreza , koncerty Maryli, Kultu, Raz Dwa Trzy – były prawdziwą Ucztą i Rozrywką, profesjonalne i godne wydanych przez miasto pieniędzy, słupecka majówka to wstyd!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Na co idą w Słupcy pieniadze preznaczone na KULTURĘ???Czyzby tylko na Disco Polo,wygasłe i przebrzmiałe , pseudo gwiazdy czy tanie kabareciki (tanie w sensie dowcipu bo kasują nieziemsko)???

 6. Tak to wlasnie jest… Narzekaliscie na Pawla Gogolka, ze by zlym dyrektorem domu kultury, a teraz macie! Dom kultury z Slupcy jest jednym z najlepszych technicznie obiektow w calym wielkopolsce, a ma jedna z najubozszych ofert. Co sie dzieje??? Jak, majac takie warunki, mozna doprowadzic do takiej sytuacji??? A pamieta ktos jeszcze koncerty Heya, Urszuli, Feela, i tak dalej? Pamieta ktos jeszcze Imprezje, ktore mozna bylo nazwac FESTIWALEM FILMOWYM, a nie kilkoma filmami na krzyz i udawaniem, ze cos sie robic? Zadam odpowiedz!

 7. Marysiu pieniądze w Słupcy idą na różne ważne inwestycje: nikomu niepotrzebny biuletyn miejski w formie papierowej, skatepark w obecnym stanie, który według zielonych już powstał, basen który nigdy nie powstanie, i wiele wiele innych…
  a we wrześni: jest świetny skatepark, jest pływalnia, i jest rozrywka dla wszystkich mieszkańców… a Września nie jest wielkim miastem (2 razy większa od Słupcy). za to rozwinięta o jakieś 20 lat do przodu… co najmniej

 8. Jak ja pamiętam (mam już ponad 33 lata), to nigdy nic fajnego w Słupcy nie było. Jak się już gdzieś ludzie pojawili na imprezie „na powietrzu”, to dlatego, że była super pogoda i nie było innego wyjścia. I tak wszyscy tam szli, bo można było spotkać znajomych.

  Klapa do kwadratu!

  Nawet klapa do sześcianu!

 9. Gogołek robił najlepsze koncerty w historii naszego małego miasteczka. Teraz zamiast gwiazd mamy puste ławki…

 10. Ja wiem kto byłby najlepszym dyrektorem MDK w Słupcy, ale niestety nie ma zielonej legitymacji 🙁

 11. Co wy macie do disco polo? To już robi się żenujące… Widzieliście na tegorocznej majówce w Słupcy jakiś zespół Disco Polo? Bo ja nie… a szkoda! Bo z chęcią poszedłbym na koncert gwiazdy DP. Po co płacić wielkie pieniądze za Marylę, Kult etc. Można dobrze się bawić, ba (!), a nawet lepiej przy akompaniamencie Boysów, D-Bomb, Milano itd. Zorganizujcie galę rocka oraz galę muzyki Disco Polo. Na którą z nich przyjdą większe tłumy? Daję sobie głowę uciąć, że na Galę DP!!!

 12. Rolą ośrodka kultury nie jest wyłączne schlebianie gustom widzów ale też kreowanie czegoś nowego. W przeciwnym razie trwalibyśmy zamiast jakiegokolwiek rozwoju głęboko po same pomidory w maraźmie.O!

 13. co ty p……… Dariusz. Gogołek nie był lepszy.
  Dębski jest lepszy. a to nie jest wina MDK tylko burmistrza. mógł bym wystąpić jakiś dobry zespół a nie same padło. taka majówka jest raz w roku!! nie mówię o tych wieśniakach z vivy bo to nie jest muzyka i drodzy są.
  a jest bardzo dużo super zespołów które nie biorą tyle kasy. w Słupcy chyba tylko raz był Myslovitz który mi się podobał a reszta to same dało disco polo którego nikt nie słucha i podobne główna. a wiara jak przyszła to tylko żeby się nawalić bo tylko to potrafi nasze społeczeństwo.
  nie mówię żeby zaraz występował jakiś Justice czy Crystal Castles czy Pendulum bo wiadomo ze Słupca nie ma tyle kasy ale np. OSTR
  wiadomka polskie chyba tańsze zobaczcie na Openera lub OFF Festival tam grają gwiazdy!! ja wole iść płatny koncert jakiegoś zagranicznego zespołu i zapłacić nawet to 100zł lub na taki festiwal gdzie karnet kosztuje 400zł i się dobrze bawić niż iść na darmowe gówno.
  teraz na w maju gra Gotan Project w Polsce

 14. na Polskie też oczywiście warto iść bo są kozackie zespoły.
  a najlepsze jest to ze tam nie ma żadnych meneli itp. bo nie każdego stać więc jest spokój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *