Staruszka utonęła w szambie

29 marca, 2011
Tragedia w budynku gospodarczym
Tragedia w budynku gospodarczym

Tragedia w budynku gospodarczym
Nieopisana tragedia dotknęła jedno z gospodarstw domowych w Naprusewie (gmina Ostrowite). 89-letnia kobieta w niewyjaśnionych dotąd okolicznościach utonęła w szambie. Nikt nie wie jak doszło do utonięcia…

Zdarzenie miało miejsce 16 marca. Jedna z mieszkanek Naprusewa w toalecie znajdującej się w budynku gospodarczym odkryła ciało starszej kobiety.

„Do Dyżurnego Operacyjnego Powiatu wpłynęło zgłoszenie informujące, że w zbiorniku bezodpływowym w Naprusewie, gm. Ostrowite znajduje się starsza kobieta. Osoba dzwoniąca nie potrafiła określić w jakim czasie doszło do wypadku oraz czy osoba wykazuje oznaki życia. Do akcji ratowniczej zostały wysłane samochody pożarnicze z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostrowitem oraz Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej PSP w Słupcy. Na miejsce przybyła również Policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. Strażacy wydobyli poszkodowaną z szamba przez otwór ubikacji, która znajdowała się w budynku inwentarsko – gospodarczym. Niestety lekarz obecny na miejscu stwierdził zgon.” – informuje nas rzecznik Powiatowej Komendy Straży Pożarnej st.kpt. Dariusz Różański.

Jak udało nam się nieoficjalnie dowiedzieć Zofia Markiewicz mieszkała u jednej z rodzin w Naprusewie od kilkunastu lat. Przeprowadziła się do nich z Siernicza, po tym jak straciła dobytek w pożarze. Nigdy nie narzekała na opiekę, miała swój pokój. Mimo wieku była w stanie funkcjonować samodzielnie, choć zdarzały się jej nietypowe zachowania, co zważywszy na wiek kobiety może nie dziwić.

Feralnego dnia poszła skorzystać z toalety i nikt nie wie jak to się stało, że wpadła do otworu. Znalazła ją jedna z członkiń rodziny. Tak tragiczna śmierć poruszyła wszystkich.

„Dożyć takiego pięknego wieku i tak umrzeć” – mówią ludzie w okolicy. Trwa dochodzenie śledczych, którzy ustalą prawdopodobną przyczynę śmierci staruszki. Policja wyklucza udział osób trzecich. „Mógł to być nieszczęśliwy wypadek, lub samobójstwo.” – mówi po zdarzeniu rzecznik policji mł.asp. Marlena Kukawka.

Fot: KP PSP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *