Złomiarze złapani

29 marca, 2011
Złomiarze złapani
Złomiarze złapani

Podejrzani o włamania
Słupeccy policjanci zatrzymali 5 osób podejrzanych o włamania i kradzieże. Sprawcy włamywali się do pomieszczeń gospodarczych i kradli głównie rzeczy wykonane z metalu, tak, aby sprzedać je w punkcie skupu złomu. Nie przeszkadzało im, że niszczą sprawne urządzenia rolnicze, czy rzeczy niezbędne do wykonywania codziennych prac. Grozi im nawet do 10 lat więzienia.

14 marca słupeccy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do pomieszczeń gospodarczych w jednym z gospodarstw w Jaworowie gm. Słupca. Sprawcy po uprzednim zerwaniu kłódek weszli do wnętrza skąd zabrali kowadło, kolczatkę rolniczą i kilka innych metalowych urządzeń. Wskutek przestępstwa właściciel poniósł straty w kwocie ok. 800 zł. Funkcjonariusze, badając sprawę już następnego dnia wpadli na trop dwóch mężczyzn. Jeden z nich to mieszkaniec Słupcy, drugi mieszka w gm. Skulsk.

„Zostali oni zatrzymani w policyjnym areszcie. W trakcie przesłuchań wyszło na jaw, że włamywacze mieli jeszcze jeden czyn na swoim koncie. Na początku marca włamali się do pomieszczenia gospodarczego w Młodojewie i przywłaszczyli sobie różnego rodzaju części od samochodów, które właściciel przeznaczył na złom oraz kilkadziesiąt metrów przewodu miedzianego, a także inne metalowe przedmioty.” – informuje rzecznik słupeckiej policji Marlena Kukawka.

W sumie złodzieje spowodowali straty w wysokości 500 zł.

•••

15 marca do policjantów z Posterunku Policji w Zagórowie zgłosił się mieszkaniec Bukowego, któremu nieznani sprawcy włamali się do budynku mieszkalnego i gospodarczego. Ich łupem padły m.in. dmuchawa do zboża, taczki, urządzenia i przewody elektryczne. Właściciel wycenił straty na 2500 zł. Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 3 mężczyzn podejrzewanych o dokonanie przestępstwa. Mieszkańcy gm. Zagórów – ojciec i dwóch synów – odpowiedzą za swój czyn przed sądem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *