Tragiczny poranek

16 listopada, 2010
Śmiertelny wypadek
Śmiertelny wypadek

Śmiertelny wypadek
Słupeccy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, do jakiego doszło 3 listopada w godzinach porannych w miejscowości Nowa Wieś (gmina Zagórów). Śmierć na miejscu zdarzenia poniósł kierujący samochodem osobowym 30-letni mieszkaniec tej gminy.

Przybyła na miejsce policyjna grupa dochodzeniowo – śledcza ustaliła prawdopodobny przebieg zdarzenia. 3 listopada około godz. 5.30 mieszkaniec Michalinowa Oleśnickiego kierujący samochodem VW Passat prawdopodobnie na skutek nadmiernej prędkości na prostym odcinku drogi zjechał na pobocze, następnie uderzył w drzewo, po czym dachował.

„30-letni kierowca poniósł śmierć na miejscu wypadku. Siła zderzenia wyrzuciła jego ciało poza pojazd. Kierowca prawdopodobnie nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Na polecenie prokuratora zwłoki zabezpieczono do sekcji.” – informuje mł. asp. Marlena Kukawka.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło dokładnie o godz. 5:25. Powiatowe Stanowisko Kierowania w Słupcy natychmiast na miejsce zdarzenia wysłało jednostki ratunkowe.

„Do działań ratowniczych zostali wysłani strażacy z Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej z Zagórowa. W chwili dojazdu strażaków na miejsce auto znajdował się na łące ok. 10m od drogi, kierowca był poza nim.” – mówi st.kpt. Dariusz Różańcki z PSP w Słupcy.

Niestety przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kierowcy Passata. Działania strażaków trwały ponad półtorej godziny. W tym czasie oprócz rutynowych czynności strażacy poszukiwali innych osób, które mogły podróżować tym samochodem. Nikogo nie znaleziono.

Fot. KPP Słupca

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *