Uczeń gimnazjum w szpitalu

12 marca, 2010

Zabawa czy bójka?
Niepokojący sygnał dotarł do naszej redakcji. W strzałkowskim gimnazjum doszło do zdarzenia, po którym jeden z uczniów wylądował w szpitalu. Jaki był powód przewiezienia chłopaka do lecznicy? O zajściu dowiedzieliśmy się kilka godzin po zdarzeniu. Od razu wydało nam się, że sytuacja jest poważna. Szpital i policja zwykle milczą w takich przypadkach – ochrona danych osobowych, oraz zdarzenie z udziałem nieletnich.

Postanowiliśmy więc u źródła dowiedzieć się o zajściu. Nie byliśmy pewni, co się dokładnie stało z chłopcem. Uspokoiła nas jednak dyrektor gimnazjum w Strzałkowie Mariola Śmidowicz.

Jak powiedziała: „Po wyjaśnieniach okazało się, że między chłopcami nie było żadnych zatargów. Została jednak powiadomiona policja. Według chłopców wypadek miał miejsce podczas zabawy. Różne rzeczy w tym wieku przychodzą dzieciom do głowy. Kolega kopnął chłopaka w okolice pod klatką piersiową, przez co ten nie mógł złapać oddechu. Został on przewieziony do szpitala. Jednak już po badaniach matka zabrała go do domu, ponieważ nie stwierdzono nic poważnego”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *