Ulica Kopernika

17 maja, 2011
Skanska zakończyła stabilizację podłoża
Skanska zakończyła stabilizację podłoża

Skanska zakończyła stabilizację podłoża
W ostatnich tygodniach, w ramach prowadzonych prac przy budowie ul. Kopernika w Słupcy, Skanska wykonała stabilizację podłoża na odcinku budowy nowej drogi. Od połowy maja robotnicy zaczną układać tu krawężniki i tym samym ruszą prace brukarskie na nowo budowanym fragmencie trasy.

– Z kolei na odcinku przebudowywanym cały czas prowadzimy prace brukarskie. – mówi Tomasz Osowczyk ze Skanska. – W ciągu najbliższych dni rozpoczniemy ustawianie wpustów ulicznych, a na odcinku nowo budowanym oprócz prac brukarskich zaczniemy wykonywać okablowanie dla zaprojektowanego tu oświetlenia ulicznego.

W ostatnich tygodniach, w ramach działań ochronnych, na terenie Rodzinnych Ogródków Działkowych „Róża” Skanska zamontowała 6 budek lęgowych dla ptaków. Pomimo tego, że ekspertyza ornitologiczna wykazała, że nie ma przeciwwskazań do wycinki drzew na terenie obszaru po obu stronach drogi, ze względu na kolizję z gniazdującymi ptakami, pracownicy Skanska przychylili się do zalecenia ornitologa i zakupili oraz zamontowali budki lęgowe.

– Skanska od lat działa na rzecz zrównoważonego rozwoju. Budową ingerujemy w środowisko naturalne, ale na każdym kroku jeśli to tylko możliwe, dokładamy starań by nasza obecność w minimalny sposób wpływała na stan natury. – mówi Robert Andrzejak, Menedżer Projektu ze Skanska. – Polegamy na opinii ekspertów środowiskowych i realizujemy ich zalecenia. Cieszy nas, że w ramach tej inwestycji zasadzimy 500 sztuk krzewów i ponad 30 drzew.

Prace na budowie nie wpływają znacząco na życie mieszkańców i podróżujących. W ubiegły piątek kierowcy spotkali się z niewielkim utrudnieniem na ul. Traugutta. Skanska wprowadziła tam ruch wahadłowy ze względu na przebudowę kanalizacji deszczowej. Na razie wykonawca nie przewiduje większych utrudnień dla kierowców i zmian w organizacji ruchu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *