W rocznicę powstania Związku

27 sierpnia, 2013

Jak co roku członkowie SOLIDARNOŚCI spotkali się na pikniku. Impreza przy grillu miała miejsce tradycyjnie na słupeckiej strzelnicy. „Spotykamy się w rocznicę powstania wolnych związków zawodowych Solidarność. Dziś podobnie jak w latach 80- tych prawa pracownicze są łamane i dlatego wybieramy się 14 września do Warszawy na ogólnopolski protest” – mówi Bogdan Kukulski organizator związkowego festynu, przewodniczący Solidarności w Mostostalu.

Oprócz wspólnej zabawy szefom związkowym zależało na zmobilizowaniu członków Solidarności, by w jak największej liczbie pojechać na protest do Warszawy.

„Rząd PO – PSL na każdym kroku udowadnia, że jest rządem antyspołecznym. Na każdym kroku łamane są prawa pracownicze. Majstruje się przy kodeksie pracy. Ostatnia decyzja dotycząca elastycznego czasu pracy pokazuje, że z polskiego pracownika, chce się zrobić niewolnika, bez żadnych praw” – mówi Bogdan Kukulski.

Członkowie związku uczestniczący w pikniku są podobnego zdania. „Polskiego robotnika traktuje się gorzej jak na Białorusi” – mówią członkowie Solidarności z Mostostalu. „Tak źle jak w tej chwili nie było od ponad 20 lat” – dodają ich koledzy ze Spółdzielni Inwalidów PRZYJAŹŃ.

Dlatego szefowie związku ze Słupcy apelują o zapisywanie się na wyjazd do Warszawy. Szczegóły można uzyskać u Edwarda Grajka w siedzibie związku przy Osiedlu Niepodległości.

  1. NIech spadają i to szybko,kiedy będą realizować postulaty porozumień z Gdańska,Szczecina,Jastrzębia,Ustrzyk Dolnych.Kiedy będą realizować hasełka ,,mamy równe żołądki’ ,,s zarejestrujecie bułki z szynka jeść będziecie.Niech przestaną bredzić o Białorusi a interesują się Polską gdzie ponad 2 mln zarejestrowanych bezrobotnych z czego większość bez prawa do zasiłku i tak cytować można długo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *