Zaczyna się inwestycja roku

17 marca, 2011
Skanska zrobi ulicę Kopernika
Skanska zrobi ulicę Kopernika

Skanska zrobi ulicę Kopernika
Już za kilka, kilkanaście dni ruszy przebudowa ulicy Kopernika – największa inwestycja drogowa w tym roku. W ciągu 6 miesięcy kierowcy będą jednak musieli się liczyć z utrudnieniami na tym obszarze.

We wtorek (1.03) starosta słupecki Mariusz Roga podpisał z firmą Skanska umowę na modernizację i przebudowę ulicy Kopernika. Zakończyło to część proceduralną największego w tym roku przedsięwzięcia inwestycyjnego miasta i co do wartości największej inwestycji także powiatu. Umowa, jaką wspólnie z firmą Skanska i osobą nadzorującą inwestycję podpisał starosta – kończy etap organizacyjny i zaczyna część wykonawczą. Według wstępnych ustaleń ekipy budowlane wejdą na plac budowy w przeciągu półtora, dwóch tygodni.

„Chcielibyśmy by, to jak najmniej doskwierało społeczeństwu. W związku z tym będziemy się starali, aby ta inwestycja została prowadzona etapowo. Oczywiście na tej części budowanej za kościołem Bł. Michała Kozala – w kierunku drogi na Piotrowice – prace mogą trwać cały czas. Trudnym odcinkiem jest natomiast skrzyżowanie ul. Kopernika z Kilińskiego, aż do pierwszego ronda. Dlatego też będziemy się starali, aby te prace w miarę sprawnie przebiegały” – mówił starosta Mariusz Roga.

Choć koniec inwestycji jest planowany na wrzesień tego roku, to władze zapewniają, że dołożą wszelkich starań, by udało się zakończyć ją wcześniej.

Projekt i wizualizacja Andrzej Madaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *